Rod end SI SIL10-T-K-DURBAL
Part number : SIL10-T-K-DURBAL
DURBAL
Description
The Rod End Si known as SIL10-T-K-DURBAL DURBAL has an inside diameter of 10 mm, an outside diameter of 28 mm and a thickness of 14 mm.
  1 parts in stock (12 hours ago )
  • INSIDE DIAMETER
    10  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    28  MM
  • THICKNESS
    14  MM
  • TYPE
    SI
  • WEIGHT
    77  G
  • LUBRICATION
    without
Description