Rod end SI SIL10-E-DURBAL
Part number : SIL10-E-DURBAL
DURBAL
Description
The Rod End Si known as SIL10-E-DURBAL DURBAL has an inside diameter of 10 mm, an outside diameter of 29 mm and a thickness of 9 mm.
  1 parts in stock (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Last departure in
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    10  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    29  MM
  • THICKNESS
    9  MM
  • TYPE
    GE
  • WEIGHT
    61  G
  • THREAD
    Left-hand thread
  • LUBRICATION
    with
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description