Rod end SI SI10X1.25-T-K-DURBAL
Part number : SI10X1.25-T-K-DURBAL
DURBAL
Description
The Rod End Si known as SI10X1.25-T-K-DURBAL DURBAL has an inside diameter of 10 mm, an outside diameter of 28 mm and a thickness of 14 mm.
  6 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rod end TSM - MS-M10-C-DUNLOP DUNLOP
ROD END TSM MS-M10-C-DUNLOP
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    10  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    28  MM
  • THICKNESS
    14  MM
  • TYPE
    SI
  • WEIGHT
    77  G
  • THREAD
    Right-hand thread
  • LUBRICATION
    without
  • PACKAGING
  • STANDARD
    No standard
Description