Rod end SI GIR10-UK-DURBAL
Part number : GIR10-UK-DURBAL
DURBAL
Description
The Rod End Si known as GIR10-UK-DURBAL DURBAL has an inside diameter of 10 mm, an outside diameter of 29 mm and a thickness of 9 mm.
  23 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6200-ZZ GEN
Dust-tight
DEEP GROOVE BALL BEARING 6200-ZZ
PAP bush - PAP1725-P10 GEN
PAP BUSH PAP1725-P10
Rod end SI - GIL10-UK-DURBAL DURBAL
ROD END SI GIL10-UK-DURBAL
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    10  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    29  MM
  • THICKNESS
    9  MM
  • TYPE
    SI
  • WEIGHT
    61  G
  • THREAD
    Right-hand thread
  • LUBRICATION
    without
  • PACKAGING
    1
Description