Rod end SI GIL20-UK-2RS-DURBAL
Part number : GIL20-UK-2RS-DURBAL
DURBAL
Description
The Rod End Si known as GIL20-UK-2RS-DURBAL DURBAL has an inside diameter of 20 mm, an outside diameter of 53 mm and a thickness of 16 mm.
  8 to 10 days (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rod end SI - GIR20-UK-DURBAL DURBAL
ROD END SI GIR20-UK-DURBAL
Cam follower - KR35-PPX GEN
CAM FOLLOWER KR35-PPX
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    20  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    53  MM
  • THICKNESS
    16  MM
  • TYPE
    SI
  • WEIGHT
    350  G
  • THREAD
    Left-hand thread
  • LUBRICATION
    without
  • PACKAGING
    1
Description