Rod end SI GIL12-UK-DURBAL
Part number : GIL12-UK-DURBAL
DURBAL
Description
The Rod End Si known as GIL12-UK-DURBAL DURBAL has an inside diameter of 12 mm, an outside diameter of 34 mm and a thickness of 10 mm.
  8 to 10 days (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    12  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    34  MM
  • THICKNESS
    10  MM
  • TYPE
    SI
  • WEIGHT
    96  G
  • THREAD
    Left-hand thread
  • LUBRICATION
    without
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description