Rod end SI FSL-M16-14-DUNLOP
Part number : FSL-M16-14-DUNLOP
DUNLOP
Description
The Rod End Si known as FSL-M16-14-DUNLOP DUNLOP has an inside diameter of 14 mm, an outside diameter of 21 mm and a thickness of 15 mm.
  1 parts in stock (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Last departure in
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rod end TSF - TSF016 GEN
ROD END TSF TSF016
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    14  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    21  MM
  • THICKNESS
    15  MM
  • TYPE
    SI
  • WEIGHT
    254  G
  • THREAD
    Left-hand thread
  • LUBRICATION
    with
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description