Rod end SI FS-M20C-DUNLOP
Part number : FS-M20C-DUNLOP
DUNLOP
Description
The Rod End Si known as FS-M20C-DUNLOP DUNLOP has an inside diameter of 20 mm, an outside diameter of 25 mm and a thickness of 50 mm.
  2 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6205-2RSH-SKF SKF
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING 6205-2RSH-SKF
Rod end SQ - SQ020-C-RS GEN
Waterproof
ROD END SQ SQ020-C-RS
20 20
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    20  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    25  MM
  • THICKNESS
    50  MM
  • TYPE
    SI
  • WEIGHT
    413  G
  • THREAD
    Right-hand thread
  • LUBRICATION
    with
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description