Rod end SI EF20-20-501-DURBAL
Part number : EF20-20-501-DURBAL
DURBAL
Description
The Rod End Si known as EF20-20-501-DURBAL DURBAL has an inside diameter of 20 mm, an outside diameter of 51 mm and a thickness of 16 mm.
  8 to 10 days (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    20  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    51  MM
  • THICKNESS
    16  MM
  • TYPE
    SI
  • WEIGHT
    290  G
  • THREAD
    Right-hand thread
  • LUBRICATION
    without
  • PACKAGING
    1
Description