Rod end SI EF10-20-502-DURBAL
Part number : EF10-20-502-DURBAL
DURBAL
Description
The Rod End Si known as EF10-20-502-DURBAL DURBAL has an inside diameter of 10 mm, an outside diameter of 28 mm and a thickness of 9 mm.
  1 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    10  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    28  MM
  • THICKNESS
    9  MM
  • TYPE
    SI
  • WEIGHT
    54  G
  • THREAD
    Left-hand thread
  • LUBRICATION
    without
  • PACKAGING
    1
Description