Rod end SI BRF20-00-502-DURBAL
Part number : BRF20-00-502-DURBAL
DURBAL
Description
The Rod End Si known as BRF20-00-502-DURBAL DURBAL has an inside diameter of 20 mm, an outside diameter of 50 mm and a thickness of 25 mm.
  8 to 10 days (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    20  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    50  MM
  • THICKNESS
    25  MM
  • TYPE
    SI
  • WEIGHT
    367  G
  • THREAD
    Left-hand thread
  • LUBRICATION
    with
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description