Rod end SI BEF25-20-502-DURBAL
Part number : DBEF25-20-502-DURBAL
DURBAL
Description
The Rod End Si known as BEF25-20-502-DURBAL DURBAL has an inside diameter of 25 mm, an outside diameter of 60 mm and a thickness of 31 mm.
  4 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    25  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    60  MM
  • THICKNESS
    31  MM
  • TYPE
    SI
  • WEIGHT
    705  G
  • THREAD
    Left-hand thread
  • LUBRICATION
    without
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description