Rod end SI BEF20-20-501-DURBAL
Part number : BEF20-20-501-DURBAL
DURBAL
Description
The Rod End Si known as BEF20-20-501-DURBAL DURBAL has an inside diameter of 20 mm, an outside diameter of 50 mm and a thickness of 25 mm.
  8 to 10 days (4 days ago )
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Internal circlip - CIRCLIP-INT-80 GEN
INTERNAL CIRCLIP CIRCLIP-INT-80
O-Ring seal - OR-120.02X5.33-NBR80 GEN
O-RING SEAL OR-120.02X5.33-NBR80
  • INSIDE DIAMETER
    20  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    50  MM
  • THICKNESS
    25  MM
  • WEIGHT
    386  G
  • THREAD
    Right-hand thread
Description