Rod end SI BEF12-20-501-DURBAL
Part number : BEF12-20-501-DURBAL
DURBAL
Description
The Rod End Si known as BEF12-20-501-DURBAL DURBAL has an inside diameter of 12 mm, an outside diameter of 32 mm and a thickness of 16 mm.
  6 parts in stock (4 days ago )
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rod end SA - BEM12-20-501-DURBAL DURBAL
ROD END SA BEM12-20-501-DURBAL
  • INSIDE DIAMETER
    12  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    32  MM
  • THICKNESS
    16  MM
  • WEIGHT
    109  G
  • THREAD
    Right-hand thread
    1
  • STANDARD
    No standard
Description