Rod end SA SSA1450-UNIBAL
Part number : SSA1450-UNIBAL
UNIBAL
Description
The Rod End Sa known as SSA1450-UNIBAL UNIBAL has a screw thread of , an inner diameter of 14.5 mm, an outer diameter of 34 mm and a thickness of 13.5 mm.
  2 parts in stock (4 days ago )
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Needle roller bearing - NKIB5902 GEN
NEEDLE ROLLER BEARING NKIB5902
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    14.5  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    34  MM
  • THICKNESS
    13.5  MM
  • TYPE
    SA
  • WEIGHT
    19  G
  • THREAD
    Right-hand thread
  • LUBRICATION
    with
  • PACKAGING
  • STANDARD
    No standard
Description