Rod end SA SAKB12F-SKF
Part number : SAKB12F-SKF
SKF
Description
The Rod End Sa known as SAKB12F-SKF SKF has a screw thread of , an inner diameter of 12 mm, an outer diameter of 33 mm and a thickness of 16 mm.
  8 to 10 days (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    12  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    33  MM
  • THICKNESS
    16  MM
  • TYPE
    SA
  • WEIGHT
    100  G
  • LUBRICATION
    with
  • PACKAGING
  • STANDARD
    No standard
Description