Rod end SA SA25-T-K-INOX-DURBAL
Part number : SA25-T-K-INOX-DURBAL
DURBAL
Description
The Rod End Sa known as SA25-T-K-INOX-DURBAL DURBAL has a screw thread of , an inner diameter of 25 mm, an outer diameter of 60 mm and a thickness of 31 mm.
  8 to 10 days (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    25  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    60  MM
  • THICKNESS
    31  MM
  • TYPE
    SA
  • WEIGHT
    640  G
  • THREAD
    Right-hand thread
  • LUBRICATION
    lubricantfree
  • PACKAGING
  • STANDARD
    No standard
Description