Rod end SA SA15-ES-2RS-DURBAL
Part number : SA15-ES-2RS-DURBAL
DURBAL
Description
The Rod End Sa known as SA15-ES-2RS-DURBAL DURBAL has a screw thread of , an inner diameter of 15 mm, an outer diameter of 40 mm and a thickness of 12 mm.
  8 to 10 days (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-80X100X13-FPM GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-80X100X13-FPM
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    15  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    40  MM
  • THICKNESS
    12  MM
  • TYPE
    SA
  • WEIGHT
    140  G
  • THREAD
    Right-hand thread
  • LUBRICATION
    with
  • PACKAGING
  • STANDARD
    No standard
Description