Rod end SA MPL-M14-DUNLOP
Part number : MPL-M14-DUNLOP
DUNLOP
Description
The Rod End Sa known as MPL-M14-DUNLOP DUNLOP has a screw thread of , an inner diameter of 14 mm, an outer diameter of 34 mm and a thickness of 13.5 mm.
  14 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Last departure in
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Tapered roller bearing - 30212-J2-Q-SKF SKF
TAPERED ROLLER BEARING 30212-J2-Q-SKF
Rod end SA - SAL12-C GEN
ROD END SA SAL12-C
Lock nut - KM11-SKF SKF
LOCK NUT KM11-SKF
  • INSIDE DIAMETER
    14  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    34  MM
  • THICKNESS
    13.5  MM
  • WEIGHT
    125  G
Description