Rod end SA MPL-M14-12-C-DUNLOP
Part number : MPL-M14-12-C-DUNLOP
DUNLOP
Description
The Rod End Sa known as MPL-M14-12-C-DUNLOP DUNLOP has a screw thread of , an inner diameter of 12 mm, an outer diameter of 34 mm and a thickness of 13.5 mm.
  8 to 10 days (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rod end GE - SSR014 GEN
ROD END GE SSR014
Anti-vibration mount MM - MM2010-6 GEN
ANTI-VIBRATION MOUNT MM MM2010-6
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    12  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    34  MM
  • THICKNESS
    13.5  MM
  • TYPE
    SA
  • WEIGHT
    132  G
  • THREAD
    Left-hand thread
  • LUBRICATION
    without
  • PACKAGING
    1
Description