Rod end SA MP-M16-C-DUNLOP
Part number : MP-M16-C-DUNLOP
DUNLOP
Description
The Rod End Sa known as MP-M16-C-DUNLOP DUNLOP has a screw thread of , an inner diameter of 16 mm, an outer diameter of 38 mm and a thickness of 15 mm.
  5 parts in stock (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Last departure in
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Bearing inner race - IR10-16-16 GEN
BEARING INNER RACE IR10-16-16
Anti-vibration mount Diabolo - SR8N-13085-16 GEN
ANTI-VIBRATION MOUNT DIABOLO SR8N-13085-16
Rod end SA - SA18-TK GEN
ROD END SA SA18-TK
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    16  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    38  MM
  • THICKNESS
    15  MM
  • TYPE
    SA
  • WEIGHT
    173  G
  • THREAD
    Right-hand thread
  • LUBRICATION
    without
  • PACKAGING
    1
Description