Rod end SA MP-M10-C-SS-DUNLOP
Part number : MP-M10-C-SS-DUNLOP
DUNLOP
Description
The Rod End Sa known as MP-M10-C-SS-DUNLOP DUNLOP has a screw thread of , an inner diameter of 10 mm, an outer diameter of 26 mm and a thickness of 14 mm.
  5 parts in stock (23 hours ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - BB-20X26X4-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL BB-20X26X4-NBR
Rod end SI - BEF10SO-61-501-DURBAL DURBAL
ROD END SI BEF10SO-61-501-DURBAL
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    10  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    26  MM
  • THICKNESS
    14  MM
  • TYPE
    SA
  • WEIGHT
    58  G
  • THREAD
    Right-hand thread
  • LUBRICATION
    with
  • STATIC LOAD
    16.96  KN
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description