Rod end SA GAR30-UK-2RS-DURBAL
Part number : GAR30-UK-2RS-DURBAL
DURBAL
Description
The Rod End Sa known as GAR30-UK-2RS-DURBAL DURBAL has a screw thread of , an inner diameter of 30 mm, an outer diameter of 73 mm and a thickness of 22 mm.
  2 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Oil filled plain bronze bush - BNZ25-30-30 GEN
OIL FILLED PLAIN BRONZE BUSH BNZ25-30-30
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    30  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    73  MM
  • THICKNESS
    22  MM
  • TYPE
    SA
  • WEIGHT
    897  G
  • THREAD
    Right-hand thread
  • LUBRICATION
    without
  • PACKAGING
    1
Description