Rod end SA GAL20-DO-2RS-ZEN
Part number : GAL20-DO-2RS-ZEN
ZEN
Description
The Rod End Sa known as GAL20-DO-2RS-ZEN ZEN has a screw thread of , an inner diameter of 20 mm, an outer diameter of 53 mm and a thickness of 16 mm.
  20 parts in stock (4 days ago )
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Thrust ball bearing - 51207 GEN
THRUST BALL BEARING 51207
Rod end SA - SA20-C GEN
ROD END SA SA20-C
PAP bush - PAP1510-P10 GEN
PAP BUSH PAP1510-P10
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    20  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    53  MM
  • THICKNESS
    16  MM
  • TYPE
    SA
  • WEIGHT
    330  G
  • THREAD
    Left-hand thread
  • LUBRICATION
    with
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description