Rod end SA GAKFR25-PB-IKO
Part number : GAKFR25-PB-IKO
IKO
Description
The Rod End Sa known as GAKFR25-PB-IKO IKO has a screw thread of , an inner diameter of 25 mm, an outer diameter of 47 mm and a thickness of 31 mm.
  8 to 10 days (4 days ago )
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Thrust washer - AS1730-INA INA
THRUST WASHER AS1730-INA
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    25  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    47  MM
  • THICKNESS
    31  MM
  • TYPE
    SA
  • WEIGHT
    64  G
  • THREAD
    Right-hand thread
  • LUBRICATION
    with
  • DYNAMIC LOAD
    47.5  KN
  • STATIC LOAD
    72.8  KN
  • PACKAGING
  • STANDARD
    No standard
Description