Rod end SA EM35-20-501-DURBAL
Part number : EM35-20-501-DURBAL
DURBAL
Description
The Rod End Sa known as EM35-20-501-DURBAL DURBAL has a screw thread of , an inner diameter of 35 mm, an outer diameter of 82 mm and a thickness of 25 mm.
  8 to 10 days (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    35  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    82  MM
  • THICKNESS
    25  MM
  • TYPE
    SA
  • WEIGHT
    1330  G
  • THREAD
    Right-hand thread
  • LUBRICATION
    without
  • PACKAGING
  • STANDARD
    No standard
Description