Rod end SA EM10-20-501-DURBAL
Part number : EM10-20-501-DURBAL
DURBAL
Description
The Rod End Sa known as EM10-20-501-DURBAL DURBAL has a screw thread of , an inner diameter of 10 mm, an outer diameter of 28 mm and a thickness of 9 mm.
  8 to 10 days (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    10  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    28  MM
  • THICKNESS
    9  MM
  • TYPE
    SA
  • WEIGHT
    41  G
  • THREAD
    Right-hand thread
  • LUBRICATION
    without
  • PACKAGING
  • STANDARD
    No standard
Description