Rod end SA BRTM-10-60-501-DURBAL
Part number : BRTM-10-60-501-DURBAL
DURBAL
Description
The Rod End Sa known as BRTM-10-60-501-DURBAL DURBAL has a screw thread of , an inner diameter of 10 mm, an outer diameter of 28 mm and a thickness of 14 mm.
  8 parts in stock (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    10  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    28  MM
  • THICKNESS
    14  MM
  • TYPE
    SA
  • WEIGHT
    74  G
  • THREAD
    Right-hand thread
  • LUBRICATION
    with
  • PACKAGING
  • STANDARD
    No standard
Description