Rod end SA BRM16-00-502-DURBAL
Part number : BRM16-00-502-DURBAL
DURBAL
Description
The Rod End Sa known as BRM16-00-502-DURBAL DURBAL has a screw thread of , an inner diameter of 16 mm, an outer diameter of 42 mm and a thickness of 21 mm.
  8 to 10 days (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    16  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    42  MM
  • THICKNESS
    21  MM
  • TYPE
    SA
  • WEIGHT
    190  G
  • THREAD
    Left-hand thread
  • LUBRICATION
    with
  • PACKAGING
  • STANDARD
    No standard
Description