Rod end SA BEM16-60-502-DURBAL
Part number : BEM16-60-502-DURBAL
DURBAL
Description
The Rod End Sa known as BEM16-60-502-DURBAL DURBAL has a screw thread of , an inner diameter of 16 mm, an outer diameter of 42 mm and a thickness of 21 mm.
  5 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 61824-2RS-SKF SKF
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING 61824-2RS-SKF
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    16  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    42  MM
  • THICKNESS
    21  MM
  • TYPE
    SA
  • WEIGHT
    202  G
  • THREAD
    Left-hand thread
  • LUBRICATION
    without
  • PACKAGING
    1
Description