Rod end SA BEM12-20-502-DURBAL
Part number : BEM12-20-502-DURBAL
DURBAL
Description
The Rod End Sa known as BEM12-20-502-DURBAL DURBAL has a screw thread of , an inner diameter of 12 mm, an outer diameter of 32 mm and a thickness of 16 mm.
  8 to 10 days (3 days ago )
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rod end SA - BEM12-20-501-DURBAL DURBAL
ROD END SA BEM12-20-501-DURBAL
Oil filled flanged bronze bush - AG121716 GEN
OIL FILLED FLANGED BRONZE BUSH AG121716
  • INSIDE DIAMETER
    12  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    32  MM
  • THICKNESS
    16  MM
  • WEIGHT
    92  G
  • THREAD
    Left-hand thread
  • PACKAGING
    1
Description