Rod end PHS PHSA16-IKO
Part number : PHSA16-IKO
IKO
Description
The Rod End Phs known as PHSA16-IKO IKO has an inside diameter of 16 mm, an outside diameter of 40 mm and a thickness of 15 mm.
  8 to 10 days (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Housed bearing - 2 bolts - UCPH204 GEN
HOUSED BEARING - 2 BOLTS UCPH204
  • INSIDE DIAMETER
    16  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    40  MM
  • THICKNESS
    15  MM
  • WEIGHT
    190  G
  • THREAD
    Right-hand thread
Description