Rod end PHS PHSA10-IKO
Part number : PHSA10-IKO
IKO
Description
The Rod End Phs known as PHSA10-IKO IKO has an inside diameter of 10 mm, an outside diameter of 28 mm and a thickness of 10.5 mm.
  7 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Housed bearing - 2 bolts - UCFL205 GEN
HOUSED BEARING - 2 BOLTS UCFL205
Rod end PHS - PHSA6-IKO IKO
ROD END PHS PHSA6-IKO
  • INSIDE DIAMETER
    10  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    28  MM
  • THICKNESS
    10.5  MM
  • WEIGHT
    70  G
  • THREAD
    Right-hand thread
Description