Rod end PHS PHS20-BRONZE-DUNLOP
Part number : PHS20-BRONZE-DUNLOP
DUNLOP
Description
The Rod End Phs known as PHS20-BRONZE-DUNLOP DUNLOP has an inside diameter of 20 mm, an outside diameter of 50 mm and a thickness of 25 mm.
  3 parts in stock (4 days ago )
  • INSIDE DIAMETER
    20  MM
  • STATIC LOAD
    0.028  KN
  • OUTSIDE DIAMETER
    50  MM
  • THICKNESS
    25  MM
  • 2ND THICKNESS
    18  MM
  • MATERIAL
    BRONZE
  • WEIGHT
    384  G
  • THREAD
    M20X2.50
Description