Rod end PHS PHS16-STUD-BRONZE-DUNLOP
Part number : PHS16-STUD-BRONZE-DUNLOP
DUNLOP
Description
The Rod End Phs known as PHS16-STUD-BRONZE-DUNLOP DUNLOP has an inside diameter of 16 mm, an outside diameter of 38 mm and a thickness of 21 mm.
  2 parts in stock (3 days ago )
  • INSIDE DIAMETER
    16  MM
  • STATIC LOAD
    0.023  KN
  • OUTSIDE DIAMETER
    38  MM
  • THICKNESS
    21  MM
  • 2ND THICKNESS
    15  MM
  • MATERIAL
    BRONZE
  • TYPE
    PHS
  • WEIGHT
    375  G
  • THREAD
    M16X2
Description