Rod end PHS PHS16-LA-IKO
Part number : PHS16-LA-IKO
IKO
Description
The Rod End Phs known as PHS16-LA-IKO IKO has an inside diameter of 16 mm, an outside diameter of 43 mm and a thickness of 21 mm.
  8 to 10 days (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    16  MM
  • THREAD DIRECTION
    N/A
  • OUTSIDE DIAMETER
    43  MM
  • THICKNESS
    21  MM
  • MATERIAL
    BRONZE
  • TYPE
    PHS
  • WEIGHT
    224  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description