Rod end PHS PHS14L-BRONZE-DUNLOP
Part number : PHS14L-BRONZE-DUNLOP
DUNLOP
Description
The Rod End Phs known as PHS14L-BRONZE-DUNLOP DUNLOP has an inside diameter of 14 mm, an outside diameter of 34 mm and a thickness of 19 mm.
  7 parts in stock (4 days ago )
    14  MM
  • STATIC LOAD
    0.022  KN
    19  MM
  • 2ND THICKNESS
    13.5  MM
  • MATERIAL
    BRONZE
  • TYPE
    PHS
  • WEIGHT
    162  G
  • THREAD
    M14X2
Description