Rod end PHS PHS14-NYLON-DUNLOP
Part number : FP-M14-DUNLOP
DUNLOP
Description
The Rod End Phs known as PHS14-NYLON-DUNLOP DUNLOP has an inside diameter of 14 mm, an outside diameter of 34 mm and a thickness of 19 mm.
  1 parts in stock (4 days ago )
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-20X42X7-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-20X42X7-NBR
Rod end TSF - TSF014 GEN
ROD END TSF TSF014
  • TYPE
    TSM
  • WEIGHT
    159  G
  • THREAD
    Right-hand thread
Description