Rod end PHS PHS14-BRONZE-DUNLOP
Part number : PHS14-BRONZE-DUNLOP
DUNLOP
Description
The Rod End Phs known as PHS14-BRONZE-DUNLOP DUNLOP has an inside diameter of 14 mm, an outside diameter of 34 mm and a thickness of 19 mm.
  5 parts in stock (3 days ago )
logo_delivery Last departure in
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    14  MM
  • STATIC LOAD
    0.022  KN
  • OUTSIDE DIAMETER
    34  MM
  • THICKNESS
    19  MM
  • 2ND THICKNESS
    13.5  MM
  • MATERIAL
    BRONZE
  • TYPE
    PHS
  • WEIGHT
    165  G
  • THREAD
    M14X2
  • PACKAGING
    1
Description