Rod end PHS PHS12L-PFTE-DUNLOP
Part number : PHS12L-PFTE-DUNLOP
DUNLOP
Description
The Rod End Phs known as PHS12L-PFTE-DUNLOP DUNLOP has an inside diameter of 12 mm, an outside diameter of 30 mm and a thickness of 16 mm.
  19 parts in stock (3 days ago )
logo_delivery Last departure in
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    12  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    30  MM
  • THICKNESS
    16  MM
  • TYPE
    TSF
  • WEIGHT
    116  G
  • THREAD
    Left-hand thread
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description