Rod end PHS PHS10LC-NYLON-DUNLOP
Part number : PHS10LC-NYLON-DUNLOP
DUNLOP
Description
The Rod End Phs known as PHS10LC-NYLON-DUNLOP DUNLOP has an inside diameter of 10 mm, an outside diameter of 26 mm and a thickness of 14 mm.
  2 parts in stock (3 days ago )
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6005-2RSH-SKF SKF
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING 6005-2RSH-SKF
Rod end TSF - TSF12C GEN
ROD END TSF TSF12C
Oil filled plain bronze bush - BNZ10-12-10 GEN
OIL FILLED PLAIN BRONZE BUSH BNZ10-12-10
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    10  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    26  MM
  • THICKNESS
    14  MM
  • TYPE
    TSF
  • WEIGHT
    71  G
  • THREAD
    Left-hand thread
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description