Rod end PHS PHS10L-STUD-BRONZE-DUNLOP
Part number : PHS10L-STUD-BRONZE-DUNLOP
DUNLOP
Description
The Rod End Phs known as PHS10L-STUD-BRONZE-DUNLOP DUNLOP has an inside diameter of 10 mm, an outside diameter of 26 mm and a thickness of 14 mm.
  6 parts in stock (4 days ago )
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    10  MM
  • STATIC LOAD
    0.014  KN
  • OUTSIDE DIAMETER
    26  MM
  • THICKNESS
    14  MM
  • 2ND THICKNESS
    10.5  MM
  • MATERIAL
    BRONZE
  • TYPE
    PHS
  • WEIGHT
    104  G
  • THREAD
    M10X1.50
  • PACKAGING
    1
Description