Rod end PHS FPL-M20-DUNLOP
Part number : FPL-M20-DUNLOP
DUNLOP
Description
The Rod End Phs known as FPL-M20-DUNLOP DUNLOP has an inside diameter of 20 mm, an outside diameter of 50 mm and a thickness of 25 mm.
  2 parts in stock (4 days ago )
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6001-2RS GEN
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING 6001-2RS
Rod end TSM - POS20-PFTE-DUNLOP DUNLOP
ROD END TSM POS20-PFTE-DUNLOP
  • INSIDE DIAMETER
    20  MM
  • THREAD DIRECTION
    N/A
  • OUTSIDE DIAMETER
    50  MM
  • THICKNESS
    25  MM
  • TYPE
    PHS
  • WEIGHT
    421  G
    1
  • STANDARD
    No standard
Description