Rod end PHS FPL-M12-DUNLOP
Part number : FPL-M12-DUNLOP
DUNLOP
Description
The Rod End Phs known as FPL-M12-DUNLOP DUNLOP has an inside diameter of 12 mm, an outside diameter of 30 mm and a thickness of 16 mm.
  12 parts in stock (3 days ago )
logo_delivery Last departure in
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Drawn cup needle roller bearing - TA1220Z-IKO IKO
DRAWN CUP NEEDLE ROLLER BEARING TA1220Z-IKO
Thrust washer - AS1226 GEN
THRUST WASHER AS1226
Rod end TSF - FPL-M12-10-DUNLOP DUNLOP
ROD END TSF FPL-M12-10-DUNLOP
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    12  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    30  MM
  • THICKNESS
    16  MM
  • TYPE
    TSM
  • WEIGHT
    106  G
  • THREAD
    Left-hand thread
  • PACKAGING
    1
Description