Rod end PHS FP-M18C-DUNLOP
Part number : FP-M18C-DUNLOP
DUNLOP
Description
The Rod End Phs known as FP-M18C-DUNLOP DUNLOP has an inside diameter of 18 mm, an outside diameter of 23 mm and a thickness of 16.5 mm.
  1 parts in stock (4 days ago )
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    18  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    23  MM
  • THICKNESS
    16.5  MM
  • TYPE
    TSM
  • WEIGHT
    327  G
  • THREAD
    Right-hand thread
  • PACKAGING
    1
Description