Rod end PHS FP-M14-DUNLOP
Part number : FP-M14-DUNLOP
DUNLOP
Description
The Rod End Phs known as FP-M14-DUNLOP DUNLOP has an inside diameter of 14 mm, an outside diameter of 34 mm and a thickness of 19 mm.
  1 parts in stock (3 days ago )
logo_delivery Last departure in
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-20X42X7-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-20X42X7-NBR
Rod end TSF - TSF014 GEN
ROD END TSF TSF014
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    14  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    34  MM
  • THICKNESS
    19  MM
  • TYPE
    TSM
  • WEIGHT
    159  G
  • THREAD
    Right-hand thread
  • PACKAGING
    1
Description