SP ball joint SP-M14-F5-DUNLOP
Part number : SP-M14-F5-DUNLOP
DUNLOP
Description
SP Ball Joint SP-M14-F5-DUNLOP, Diameter interior 14 mm, Outside diameter 34 mm, Thickness 19 mm
  5 parts in stock (4 days ago )
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    14  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    34  MM
  • THICKNESS
    19  MM
  • 2ND THICKNESS
    13.5  MM
  • TYPE
    SP
  • WEIGHT
    74  G
  • STATIC LOAD
    0.029  KN
  • PACKAGING
    1
Description