SP ball joint SP-M12-F5-DUNLOP
Part number : SP-M12-F5-DUNLOP
DUNLOP
Description
SP Ball Joint SP-M12-F5-DUNLOP, Diameter interior 12 mm, Outside diameter 30 mm, Thickness 16 mm
  6 parts in stock (3 days ago )
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    12  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    30  MM
  • THICKNESS
    16  MM
  • 2ND THICKNESS
    12  MM
  • TYPE
    SP
  • WEIGHT
    51  G
  • STATIC LOAD
    0.0229  KN
  • PACKAGING
    1
Description