Rod end GEK GEK22-ESA-SKF
Part number : GEK22-ESA-SKF
SKF
Description
The Rod End Gek known as GEK22-ESA-SKF SKF has an inside diameter of 22 mm, an outside diameter of 42 mm and a thickness of 28 mm.
  8 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6205-2RSH-C3-SKF SKF
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING 6205-2RSH-C3-SKF
Thrust washer - AS3552 GEN
THRUST WASHER AS3552
Rod end GEK - GEK22-ESA GEN
ROD END GEK GEK22-ESA
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    22  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    42  MM
  • THICKNESS
    28  MM
  • TYPE
    GEK
  • WEIGHT
    186  G
  • THREAD
    Right-hand thread
  • LUBRICATION
    with
  • PACKAGING
  • STANDARD
    No standard
Compatibilities
  • RENAULT
    851-4 S R7722
Description