Rod end GEG GEH12-C-SKF
Part number : GEH12-C-SKF
SKF
Description
The Rod End Geg known as GEH12-C-SKF SKF has an inside diameter of 12 mm, an outside diameter of 26 mm and a thickness of 9 mm.
  13 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Track roller - LR201NPP GEN
TRACK ROLLER LR201NPP
Rod end GEG - GEG012-E GEN
ROD END GEG GEG012-E
Lock nut - KMK7-SKF SKF
LOCK NUT KMK7-SKF
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    12  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    26  MM
  • THICKNESS
    9  MM
  • TYPE
    GEG
  • WEIGHT
    30  G
  • THREAD
    NA
  • LUBRICATION
    without
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description